5 yıl önceki şarkısı gündem olan Sezen Aksu tehdit edildi

İktidara yakın isimler tarafından ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu’ya Milli Beka Hareketi’nden tehdit geldi.

Sanatçı Sezen Aksu’nun 2017 yılında çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri iktidara yakın isimler tarafından sosyal medyada hedef gösterildi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin ise ‘Minik Cahil’ diyerek hakaret ettiği Sezen Aksu’nun evinin önünde bu akşam eylem yapacaklarını “20:30’da kapındayız” diye duyurdu.

Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin, geçtiğimiz hafta da intihar eden üniversite öğrencisi Enes Kara paylaşımı nedeniyle Tarkan’ı hedef almış, Cuppa Cuppa isimli şarkısında “cunta cunta diyerek 15 Temmuz darbe girişimini haber verip övdüğünü iddia etmişti.

Sezen Aksu, iki hafta önce ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ adlı şarkısının klibini sosyal medya hesabından paylaştı. Aksu’nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı şarkı sosyal medyada hedef gösterildi.

Şarkının sözleri şöyle:
“Acısıyla, tatlısıyla
Ne şahane bir şey yaşamak
Dibe vurmak, dimdik durmak
Bin bahane, bin oyun kurmak
Binmişiz bir alâmate
Gidiyoruz kıyamete
Selam söyleyin o cahil
Havva ile Adem’e
Aha yine, aha yine
Önümüz uçurum, ardımız dağ
İlle yanacağız, yanacaklar
Elbette
Gül de var, diken de
Aşk da var, savaş da
Her şey hepimiz için
Kısmet hayatta
Yazın veda edişi
Şölenlerle, şarkılarla
Baharların gelişi
Kırmızı, mor, yeşil lila la la ne şahane”

AKP MİLLETVEKİLİ: DEĞERLERİMİZE YAPTIĞINIZ SALDIRILARA ARTIK SON VERİN

Gazete Duvar’ın haberine göre; Sezen Aksu’nun hedef gösterilmesinin ardından AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Aksu’yu hedef göstererek, “Yeter! Sanat, müzik kisvesi altında değerlerimize yaptığınız saldırılara artık son verin, ‘Modanız Geçti’, toplumumuz sizin gibilerden bıktı!” diye mesaj attı.

 

CÜBBELİ AHMET: ECHELLER BUGÜN TOPLUMUN EN MEŞHÛR VE GÖZDE SANATÇISI OLARAK KABÛL EDİLİYORSA…

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de Sezen Aksu’ya tepki gösterdi:
“Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Âdem Aleyhisselâm ve eşi Havvâ Vâlidemize câhil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allâh-u Teâlâ’nın: “Allah Âdem’e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhûr ve gözde sanatçısı olarak kabûl ediliyorsa artık Allâh-u Teâlâ’nın bu toplumdan râzı olup olmadığını anlamak için bu kıstâs yeterlidir.”

 

‘20:30’DA KAPINDAYIZ’

AKP ve özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği destekle bilinen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin dün sosyal medya hesabından Sezen Aksu’yu tehdit ederek, bugün evinin önünde gösteri yapacaklarını duyurdu. Murat Şahin, Sezen aksu’nun ‘Minik Serçe’ olan lakabına göndermede bulunarak ‘Minik Cahil’ dediği paylaşımında “14 Temmuz 2016’da ‘CUNTA’ imalı şarkının sözlerini yazan, dün de dini hassasiyetlerimize hakaret içeren şarkı sözlerini piyasaya sürerek kinini kusan, FETÖ’nün ‘aziz dostum’ dediği Sami Yıldırım’ın kızı #sezenaksu yarın 20:30’da kapındayız…” dedi.

 

Murat Şahin, Sezen Aksu’ya destek veren Mustafa Sandal’ı da tehdit etti: “Bak hele sen, şimdi de Mustafa Sandal’ı piyasaya sürdüler… Ne kadar acı değil mi değerli dostlar, biz bu sözde sanatçılara yıllarca para kazandırdık… Yarın #sezenaksu’nun kapısındayız ertesi gün de sana çay içmeye geliriz #mustafasandal kardeş…” sözleriyle tehdit etti.
Murat Şahin, 2020 yılında, Taksim’de polis tarafından yapılan kontrol sırasında durdurulmuş, üzerinden sahte polis kimliği, telsiz, çakar ışığı ve sahte basın kartı çıkmıştı. Şahin, bu eşyaların yanındaki memura ait olduğunu iddia etmişti.

MUSTAFA SANDAL: BİR ŞARKI SÖZÜNÜ BÖYLESİNE ÇARPTIRMAK AKIL VE MANTIK DIŞIDIR

 

Linç kampanyasına karşı müzisyenlerden Sezen Aksu’ya destek mesajları geldi. Aksu’ya destek veren Mustafa Sandal, yapılan bir paylaşımı alıntılayarak, “Sen otur oturduğun yerde! Gördüğüm kadarıyla bir gram aklın var onu da bu ülkenin en derin ozanlarından biri olan sanatçının ne dediğini anlamaya çalışmakla yakma güzel kardeşim. Bir şarkı sözünü böylesine çarptırmak akıl ve mantık dışıdır!” ifadesini kullandı.