Çiçek Kobanê için taziye kuruldu…

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE) savaşçısı Çiçek Kobanê (Sewsen Berekat) için taziye kuruldu. Kobanê’de kurulan taziyeye çok sayıda kişi katıldı. 

Törende konuşan Fırat Kantonu Şehit Aileleri Meclisi Eş Başkanı Eyşe Efendi, “Çiçek, Kobanê’de çetelere karşı savaştı, kurtuluş umuduyla Efrin’de de çetelere karşı savaştı ve şehit oldu. Şehitlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Şehit Emgîhan Cudi Akademisi yöneticilerinden Silêman Silêman, şehit Çiçek’in, şehitlerin silahlarını yerde bırakmama sözü verdiğini, bölgelerin özgürleştirilmesi için birçok hamleye katıldığını ve Çağın Direnişi’nde şehit olduğunu belirtti.

Şehit Çiçek’in kardeşi Ehmed Berekat da konuşarak şehit Çiçek’in yolundan gideceğine söz verdi. Ehmed Berekat, şunları söyledi: “Çiçek pek çok hamlede tereddüt etmeden yer aldı. Bana her zaman düşmana karşı silahlarımızı kaldırdığımızda teslim olmayacağımızı, karşılık vereceğimizi söylerdi. Ben de kardeşi olarak Çiçek’in kanıyla onların intikamını alacağımıza ve silahlarını yerde bırakmayacağımıza söz veriyorum.”

Şehit Çiçek’in babası Hisên Berekat da, Kürdistan’ın dört parçası birleşene kadar bedeli ağır olsa da mücadele etmeyi sürdüreceklerini vurgulayarak, “Dört parçayı birleştireceğiz. Bugün değilse yarın, yarın değilse iki gün sonra, dört gün sonra da olsa bunu başaracağız. Ölüm bir kere değil mi? Biz de kendi topraklarımızda öleceğiz. Biz Kürtler el ele vereceğiz ve gücümüzle düşmanı yeneceğiz” şeklinde konuştu.

Şehit Çiçek’in ailesi adına konuşan Mehmud Beşar, “Şehit Çiçek’in şahsı Efrin’in yalnız olmadığını ispatlıyor. Herkes şunu bilmelidir ki, Kürdistan Özgürlük Hareketi’nin başlangıcından bu yana Kürt halkının iradesi ve direnişi vardır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından şehit Çiçek Kobanê’nin şehadet belgesi okunarak aileye teslim edildi. Taziye sloganlarla sona erdi.

 

/ANHA/