Emine Şenyaşar 192 gündür ‘adalet’ nöbeti tutuyor

İki oğlu ve eşi hunharca öldürülen Emine Şenyaşar, “Adalet” talebiyle Urfa Adliyesi önünde 192 gündür nöbet tutuyor…
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 192’nci gününe girdi. Sabah erken saatlerde adliye önündeki “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle bugünkü nöbetlerine başladı.
‘Kara bir leke’
Dün Mezopotamya Ajansı’nın (MA) yayınladığı haberde yer alan görüntülere dikkat çeken Ferit Şenyaşar, “Görüntülerde babam iş yerine geliyor. Orada kalaşnikoflu bir kişi babama doğru gidiyor. İşyeriyle ilgili dava görüldü ama kalaşnikofla saldırıya gelen kişi maalesef iddianamede yok. Yargılamada bu kişi yoktu. Soruyoruz: kimdir bu kalaşnikofla iş yerimize gelen” diye sordu.
Adalet Nöbeti’nin 192’nci gününe girdiğini vurgulayan Ferit, ağıtlar eşliğinde 192 gündür bir adalet mücadelesi verdiklerini belirtti. Ferit, “Kardeşim işyerinde meşru müdafaa yapmasına rağmen 3 yıl 3 aydır tek kişilik hücrede tutuluyor. Bu 3 insan devlet hastanesinin içinde katledildi. Bu zulüm nereye kadar devam edecek? Bu zulmü bütün Türkiye izliyor. Siyasi partilerin genel başkanları bu hukuksuzluğu konuşuyor. Adalet Bakanı bu adaletsizliğe neden sessiz kalıyor? Hani adliyenin kapısı adaletin kapısıydı? Bu kapıda sadece zulüm var. Üstünleri koruyan savcı, başsavcı var. Tüm bu yaşananlar Türkiye için kara bir lekedir” diye konuştu.
Aile, sanal medya hesabından “Adaletsizliğin en büyüğü adil olmayıp adil gibi görünmektir. Savcıların tutumu 3 yıldır bu şekilde devam ediyor. Bu adaletsizliği adaletle yıkacağız” mesajı paylaştı.
/jin news/