Kışanak: Newroz’un anlamını 14 Mayıs’ta sandığa taşıyacağız

Amed Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, “Bu sene halkımızın en geniş demokratik ittifakını kurarak, Newroz’ların anlamını 14 Mayıs’ta sandığa taşıyacağız” dedi. 

Görevden alınarak tutuklanan ve 7 yıldır Kocaeli 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Amed Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Newroz’a ilişkin mesaj gönderdi. 

 Kışanak Newroz mesajında, “Merhaba Newroz’un coşkusunu alanlara taşıyan halkımız; Newroz bin yıllardan beri halkımızı ayakta tutan, birleştiren, kötülüğe karşı direniş gücü veren özgürlük türkülerini söylediğimiz bizim toplumsal ruhumuzu yansıtan önemli bir değerdir” ifadelerini kullandı. 

Mesajında 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere dikkati çeken Kışanak, “Bu sen halkımızın en geniş demokratik ittifakını kurarak Newroz’ların anlamını 14 Mayıs’ta sandığa taşıyacağız. Deprem felaketinde büyük acılar yaşayan halkımıza karşı dayanışma duygularımızı güçlendirerek yaralarımızı he birlikte saracağız. Faşist iktidarın hepimize yaşattığı büyük acıların haksızlığın adaletsizliğin, ölümün ve zulmün hesabını sandıkta soracağız. Bizler Kandıra Cezaevi’ndeki kadın siyasi tutsaklar olarak direnişimizi direnişinizle buluşturacak, Newroz ateşini sizlerle birlikte yakacağız. Yüreğimizle bilincimizle sizlerle birlikte meydanlardayız. Hal halkın iradesine hiçbir güç tutsak alamaz. Bugüne kadar dört duvar, demir kapılar, tel örgütler bizim için hiçbir anlam ifade etmez b undan sonra da etmeyecektir.  Özgürlük halaylarını hep birlikte çekeceğimize olan inancımızla sizleri selamlıyoruz. Halkımızın Newroz’unu kutluyoruz” diye kaydetti. 

/Mezopotamya Ajansı/