Kongra Star’dan kadınlar için farkındalık kampanyası

Kobanê Kongra Star Koordinasyon Üyesi Majida Hesun, kadın cinayetleri ve çocuk yaşta evlilikler konusunda farkındalık kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Kongra Star, Fırat Bölgesi’nde kadın cinayetleri ve çocuk yaştaki evliliklere karşı bir  kampanya başlattı. Neredeyse her gün saldırılara maruz kalan Kobanê’de yaşanan saldırılar toplumsal dokuya da zarar veriyor.

Kobanê Kongra Star Koordinasyon Üyesi Majida Hesun, Kuzey ve Doğu Suriye’de kadınların hayatlarındaki olumlu gelişmelere rağmen yüzlerce kadının hala adaletsizliğe ve şiddete maruz kaldığına dikkat çekerek şunları söylüyor

“Bu kampanya ile kadın özgürlüğünün yolunu tıkayan, şiddet çağrısı yapan ailelere ve bireylere karşı duracağız. Biz kadınlar örgütlenirsek ve güçlü bir iradeye sahip olursak, özgürlüğü elde edebiliriz. Kadınlar bu toplantılara coşkuyla katılmalı, çünkü biz onlara yardım etmek istiyoruz.”

“Destek isteyin” çağrısı

Majida Hesun, kadınlara seslenerek, kendilerine dayatılan baskı ve şiddet koşullarına boyun eğmemeye, kadınların güçlerine inanarak, bu inançla Kongra Star himayesinde düzenlenen etkinliklerde de yer almaya, şiddete maruz kalan kadınların Kongra Star’ın kapılarını çalmaya ve destek istemeye davet etti.

/Jinhaagency.Com/