Kurdistan Halk İnisiyatifi: Kendi kişisel iktidarı için kadın çizgisine saldıranları uyarıyoruz

Kurdistan Halk İnisiyatifi, yerel seçimler öncesi kadın özgürlük mücadelesini hedef alarak özel savaş yürütenleri uyardı: Mücadelemizin değerlerinin iktidar ve koltuk sevdası uğruna kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir.

Kurdistan Halk İnisiyatifi, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Kurdistan’da kadın özgürlük mücadelesini hedef alarak yürütülen özel savaş politikalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Özel ve psikolojik savaş yürütenlerin uyarıldığı açıklamada, “Kendi kişisel iktidarı için kadın çizgisine saldıranları uyarıyoruz” denildi.

Kurdistan Halk İnisiyatifi’nin açıklaması şöyle:

HALKIMIZA KARŞI ÖZEL SAVAŞ YÜRÜTÜLÜYOR

“Yurtsever Kurdistan Halkına

Halk ve hareket olarak çok kritik bir süreçte geçmekteyiz. Dört parça Kurdistan’da kahraman halkımızın, “Önderliksiz yaşam asla” şiarıyla yürüttüğü direniş ve mücadelemiz, tarihi bir süreçten geçmektedir. Direnişimiz karşısında yenilgi yaşayan faşizm, halkımıza karşı fiziki soykırım saldırılarının yanı sıra kapsamlı bir psikolojik ve özel savaş yürütmektedir. 31 Mart Yerel Seçimlerine giderken özel ve psikolojik savaşa ağırlık vermiştir. Saldırı, gözaltı ve baskıyla halkımızın iradesini kıramayan faşizm, sahte seçmen taşıma, özel ve psikolojik savaşla sonuç almak istemektedir.

ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZE AÇIK BİR SALDIRI

Seçimler üzerinden yürütülen tartışmalar, mücadelemizin öncü gücü olan kadın özgürlük çizgisine karşı açık bir saldırı halini almıştır. Temsili siyaseti ve seçimleri mücadelemizin merkezi haline getiren iktidarcı anlayış ve klikler faşizmin özel savaşına zemin olmakla kalmamış, sanal medya üzerinden aynı yöntemleri mücadelemize karşı kullanmıştır. Özellikle Batman merkezli yürütülen saldırılar, paradigmamıza ve özgürlük mücadelemize açık bir saldırı halini almıştır.

SEÇİMLER ÖNEMLİ BİR MÜCADELE YÖNTEMİDİR

Soykırım saldırıları altında bulunan bir halk gerçekliği için seçimler elbette önemli bir mücadele yöntemidir. Ancak seçimleri ve onun kazanımlarını kendi kişisel ikbali ve koltuk kazanma derdine dönüştüren erkek egemenlikli kimi anlayışlar her türlü provokasyonu ve manipülasyonu devreye koymaktalar. Özgürlük bilincinden yoksun bu kişilikler adeta hırslarını Kürt halkının ve kadın özgürlük mücadelesinin önüne koyup kendi seçilmişlik meselesini bir ölüm kalım meselesi haline getirerek bilinçli bir özel savaş biçimine dönüştürmekteler.

ER YA DA GEÇ MUTLAKA HESAP SORULACAKTIR

Mücadelemizin değerlerini iktidar ve koltuk sevdası uğruna kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir. Yurtsever halkımızın, faşizmin özel ve psikolojik savaşına zemin sunan bu iktidarcı kliklere asla zemin vermemelidir. Büyük bedellerle yürütülen mücadelemiz bir seçim ya da koltuk uğruna kirletilmeyecek kadar büyüktür. Yürütülen özel savaşa bilmeyerek zemin olan herkesi bu tutuma son vermeye çağırıyoruz. Faşizmin özel ve psikolojik savaşının kirli elemanlarını da uyarıyoruz. Er ya da geç, halkımız bunlardan mutlaka hesap soracaktır.

 

/ANF/