Riha’da kadın seçim bürosu açıldı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Riha’nın merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Mancê Mahallesi’nde kadın seçim irtibat bürosu açtı. Açılışa, Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinen Azad-TJA), Barış Anneleri Meclisi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Riha Milletvekili Ayşe Sürücü, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Riha İl Örgütü ve yüzlerce yurttaş katıldı. 
Yeşil Sol Parti’nin Kürtçe ve Türkçe seçim şarkıları eşliğinde halaya duran kadınlar, “Jin, jîyan, azadî” sloganı attı. Açılışta konuşan Barış Annesi Meyaser Korkmaz, “Çalışmalarımızı güçlü bir şekilde sürdürelim. Bu seçimlerde kazanacağız ve onların iktidarına son vereceğiz” dedi.
HDP Riha Milletvekili Ayşe Sürücü de, HDP İzmir İl Örgütü binasına yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ı anarak konuşmasına başladı. 14 Mayıs seçimlerinde Deniz Poyraz’ın hesabını soracaklarını belirten Sürücü, “Bu seçimlerde insan haklarına, demokrasi ve özgürlüğe tahammülü olmayanlardan tek tek hesap soracağız. Bu seçimlerden umutluyuz. Bu seçimlerde AKP-MHP saltanatı yenilecek. 20 yıldır AKP’nin faşist ve ırkçı düzeni halklara hiçbir şey vermedi. Bu sistem kadın düşmanıdır. Kürt düşmanıdır. Bu seçimlerde bu düzene kaybettireceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Barış Anneleri, seçim bürosunun mor kurdelesini keserek açılışını yaptı.
/Mezopotamya Ajansı/