Rojava Kadın Meclisi’nden Kamışlo saldırısına kınama

Türk devletinin Kamışlo’da gerçekleştirdiği saldırıyı kınayan Kuzey ve Doğu Suriye Kadın Meclisi, saldırının amacının Suriye krizini derinleştirmek ve yeni bölgeleri işgal etmek olduğunu kaydetti.

Kuzey ve Doğu Suriye Kadın Meclisi, Türk devletinin Kamışlo’da gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “İşgalci Türk devletinin insanlık dışı saldırıları her geçen gün artıyor, huzur içinde yaşayan Kuzey ve Doğu Suriye halkını hedef alıyor” denildi.

Açıklamada, Türk devletinin bu saldırılarla yurttaşları göçertmeye, Suriye krizini derinleştirmeye ve Suriye’nin diğer bölgelerini işgal etmeye çalıştığına işaret edildi.

Kuzey ve Doğu Suriye Kadın Meclisi açıklamanın devamında şunları kaydetti:

“Türk devletine ait SİHA dün Qamişlo’nun Sina Mahallesi’nde saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda 2’si çocuk 4 yurttaş şehit düştü, bazı yurttaşlar da yaralandı. İşgalci Türk devleti bu tür saldırılarla tüm insanlık değerlerini ayaklar altına almaktadır. Kuzey ve Doğu Suriye Kadın Meclisi olarak saldırıda şehit düşen yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyoruz. Öte yandan yurttaşlara dönük vahşi saldırıları ve uluslararası toplumun utanç verici sessizliğini kınıyoruz.

Suriye halkını koruduğunu iddia eden devletler, bölgeyi hedef alan ve krizi derinleştiren soykırım savaşına karşı hiçbir tepki göstermiyor.”

 

/ANHA/