Yüksekdağ’dan nöbetteki tutuklu yakınlarına destek çağrısı

Figen Yüksekdağ, hasta tutuklular için Diyarbakır’da başlatılan nöbete destek çağrısında bulunarak, “Hapishanelerdeki sistematik ölüm ve zulüm politikalarının sona ermesi için vicdan sahibi her kişi ve kurumu annelerimizin hareketini sahiplenmeye çağırıyorum” dedi
 

Ailelerin, cezaevlerindeki hasta tutuklular ve infazlarını tamamlamalarına rağmen tahliyeleri engellenen tutukluların serbest bırakılması için Diyarbakır Barosu hizmet binasında başlattıkları “Adalet Nöbeti” 11’inci gününde devam ediyor.

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) geçmiş dönem Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Twitter hesabından ailelerin nöbetini sahiplenme çağrısında bulundu.

Yüksekdağ, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hasta tutsakların serbest bırakılması için harekete geçen annelerimizi selamlıyor, ellerinden öpüyorum. Hapishanelerdeki sistematik ölüm ve zulüm politikalarının sona ermesi için vicdan sahibi her kişi ve kurumu annelerimizin hareketini sahiplenmeye çağırıyorum.”

/MA/