Emine Şenyaşar’dan kadınlar çağrı: Gelin bu zulmü görün

Urfa Adliyesi önünde ‘Adalet Nöbeti’ni sürdüren Emine Şenyaşar, kadınlara çağrıda bulunarak, “Kadın milletvekilleri, kadınlar gelsin bu zulmü görsün. Ben 1 yıldır Urfa Adliyesi önündeyim. Artık bu zulmü kaldıramıyorum” dedi.
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 338’inci gününde devam ediyor.
‘Yaşanan zulmü görsünler’
Sağlık sorunları nedeniyle dün adliye binası önüne gelemeyen Emine Şenyaşar, bugün Cumartesi Anneleri’nin kendisi için ördüğü şalla birlikte adliye binası önüne gelerek oğlu Ferit ile nöbeti başlattı. Emine Şenyaşar, kadınlara çağrıda bulunarak başladığı konuşmasında, “Bütün kadın milletvekilleri başta olmak üzere, kadınlar gelsin Urfa Adliyesi önünde yaşanan zulmü görsün. Bu bize yaşatılanlara şahit olsunlar. Çocuklarımı katledenler bugün ellerini kollarını sallayarak dışarıdalar. Ben bir yıldır Urfa Adliyesi önündeyim” dedi.
‘Bu nasıl adalet?’
Elazığ Cezaevi’nde yaklaşık 4 yıldır tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması çağrısında bulunan Emine, “artık yeter” diyerek, yaşatılanlara tepki gösterdi. Emine, şöyle devam etti: “Biz de eve gitmek istiyoruz. Ben burada oğlumu bekliyorum. Ölmeden önce oğlumu görmek istiyorum. Oğlum bırakılmadan buradan kalkmayacağım. Erdoğan bilmiyor mu çocuklarımın suçu yok? Emine’nin Erdoğan’ın da çocukları var. Benim bir yıldır çektiğim acılardan haberi yok mu? Çocuklarımın suçsuz yere öldürüldüğünü herkes biliyor. Ben 4 mevsimdir buradayım. Artık bu zulmü kaldıramıyorum. Bu nasıl devlet? Bu nasıl adalet?”

 

/MA/