Gültan Kışanak’tan tutsak ailelerine dayanışma mesajı

Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan Gültan Kışanak, tutsak ailelerinin başlatmış olduğu, “Adalet Nöbeti”ne dayanışma mesajı göndererek, “Direnişinizi selamlıyorum” dedi.
Tutsak ailelerinin, cezaevlerinde ağır hasta ve infazları yakılarak tahliye edilmeyen tutsakların serbest bırakılması için Diyarbakır Barosu Hizmet Binası’nda başlattıkları, “Hasta Tutsaklar için Adalet Nöbeti” 19’uncu gününde devam ediyor. Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Adalet Nöbeti’ne dayanışma mesajı gönderdi.
Mesajda şu ifadeler yer aldı;
“Çok saygıdeğer annelerimiz;
Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyor, mücadelenizde başarılar diliyor ve başaracağınıza inancımın tam olduğunu ifade etmek istiyorum. Sizler her zaman toplumsal vicdanın ve insanlık değerlerinin sesi oldunuz. Sağlıklı bir yaşam hakkı vazgeçilmez ve hayati önem taşıyan bir haktır. Zalimler bu hakkı hasta mahpuslara çok görüyorlar. Sizlerin onurlu direnişi ve halkımızın ve bizlerin her koşulda zulme karşı dik duruşu zalimleri bu tutumlarından vazgeçireceğine inanıyorum.
Hasta mahpuslar hemen, biran önce serbest bırakılmalıdır. Herkesi  bu acil soruna çözüm bulmak için harekete geçmeye çağırıyor; bir kez daha direnişinizi selamlıyor, özgürlük umutlarımı sizlerle paylaşıyorum.”
/MA/