KON-MED’den Paris’teki cenaze törenine katılım çağrısı

 KON-MED,  yaptığı açıklamayla Paris’te katledilen Evîn Goyî, Mir Perwer ve Abdurrahman Kızıl’ın cenaze törenine katılım çağrısı yaptı. 
Almanya Kürt Dernekleri Konfederasyonu (KON-MED) yaptığı yazılı açıklamayla 23 Aralık’ta Fransa’nın başkenti Paris’te katledilen KCK Yürütme Konsey Üyesi Emine Kara (Evîn Goyî), Mîr Perwer (Mehmet Şirin Aydın) ile Abdurrahman Kızıl için yarın gerçekleştirilecek cenaze töreni için katılım çağrısında bulundu.
KATLİAM TÜRKİYE ELİYLE YAPILDI
10 yıl içerisinde yaşanan ikinci katliamın tesadüf olmadığının belirtildiği açıklamada, “Türk Devleti apaçık tüm dünyanın gözü önünde nerede olursa olsun Kürt Halkına karşı katliam yapmaktadır. Fransa yargısı 2013 yılında yine Paris’te yapılan katliamı açığa çıkarsaydı bu katliam olmayacaktı. Çünkü bizler çok iyi biliyoruz ki bu katliamlar Türk Devleti eliyle yapılmaktadır. Fransa Devleti içerisinde bu katliamın ortağı olan klikler mevcuttur. Fransa yargısı derhal tüm bu kirli ilişkileri açığa çıkarmalı ve hesabı sorulmalıdır” denildi.
FRANSA YARGISINA ÇAĞRI
Katliamların Avrupa’daki Kürt kurumlarının kriminalize edilmesinden bağımsız ele alınamayacağı aktarılan açıklamada, “Almanya’da Kürt Politikacılarına yönelik tutuklama ve baskı politikaları bu konseptin bir parçasıdır. Bu politikalardan ziyade TC’nin Avrupa’daki terör eylemlerine son verin. Ve biliyoruz ki aynı suikast listeleri Almanya’da yaşayan Kürt Politikacılar içinde mevcuttur. Alman Devletinin yapması gereken Kürt halkına karşı baskı politikalarından ziyade TC’nin Almanya’da yapmak istediği katliamların planlamasını teşhir edip tüm kirli ilişkileri kamuoyuna açıklamalıdır. Kürt Halkı olarak bu katliamların hesabını muhakkak soracağız ve takipçisi olacağız. Fransa yargısı bu konuda başta Fransa toplumunun olmak üzere, toplum vicdanını yaralayan tavırlardan uzak durmalıdır” ifadelerine yer verildi.
KON-MED, tüm Kurdistanlıları Paris’te yarın düzenlenecek cenaze törenine çağırdı.

 

/MA/