Hazineler kaybedildiği yerde aranırmış

Özgürlüğü her geçen gün daha derinlik kavramaya çalıştığımız ve derin hissedişler içinde olduğumuz ve bu temelde hep yeni başlangıçlarla yol aldığımız bu mekânlarda seni ve senin şahsında orada bulunan tüm arkadaşları sarıyorum.  

Zamana her anın büyük gelişim ve değişim gücü ile akmaya çalışırken, her alanda bu temelde yaratılanın ne kadar büyük bir anlama sahip olduğunu biliyoruz. Biliyoruz ki yoldaşlarımızda büyük bir direniş gücü ile kendi varlıklarına büyük anlam katma arayışı ve çabası içindeler. 

Özgürlük bilinci temelinde varlık sorunlarımızı hepimiz farklı biçimlerde olsa ele alıyoruz yeniden tanımlamaya, anlamlandırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda kendi varlığımızı, hayatımızı da anlamlı kılmak istiyoruz. Anlamın biraz daha kaybolduğu, yitirildiği günümüz dünyasında var olabilmenin, kendine bir anlam katmaktan geçtiğini de daha yakıcı bir biçim de öğreniyoruz. 

Tüm yakıcı bu öğrenmeler temelinde geçmiş bir takıntı olmaktan kurtuldukça gelecek de bir belirsizlik taşımıyor. An’ da özgürce var olabilme gücünü yarattıkça geçmişte hak ettiği tanıma kavuştuğu gibi gelecekte daha çok aydınlanıyor. Aydınlık kazanan bir fikir ile kendimize dönük algımız değiştikçe, yaşama, doğaya bakış açımızda değişiyor. Ve bir bütünlük içinde evrende var olan her şey kendi tanımına ve anlamına kavuşuyor. 

Demek ki sis perdeleri aralanmadan, prangaları kırmadan, sınırları aşmadan HAKİKAT yolunda güçlü bir yürüyüşün sahibi olunamıyormuş. Aslında kendini arayan, kendine erişmek isteyen insanın hakikati aradığını, hakikati ancak bu temelde yaratacağını daha iyi anladıkça kendimize erişmeye çalışıyoruz. Aradaki mesafeleri kaldırmanın gücünü, sınırları aşmanın kararlılığını ve inancını geliştirerek kendimize seferlere koyuluyoruz. 

“ Hazineler kaybedildiği yerde aranır” sözünün aydınlığında kendimize dönüyoruz. Biliyoruz ki nerede ne kaybettiğini bilmeyenlerin nasıl kazanacaklarını da bilmeyeceklerini…


İşte canım, güzel yoldaşım güzel, renkli bir birleşimle bu yönlü önemli tartışmalar içindeyiz. Güçlü ve renkli tartışmaları geliştiriyoruz. Kendi doğallığında ve coşku ile zamana akışlardayız. Bir gün sizlerle böylesi anları yeniden yaşamanın inancına ve kararlılığına da sahibiz.

Bu inançla yüreklerimiz sıcak. Ve yüreğimizi sıcak kılan da başka bir gerçeklikte, kapalı kapılar ardında sevdası kadar hüznü de ilmik ilmik dokuyan, geçmişin olduğu kadar an’ın da büyük anlamını taşıyan kolluğun bana ulaşması oldu.  

Güzel paylaşımların bir simgesi olan gönderdiğin bu kolluk beni derin duygulara boğdu. Duygularım birer damla olup karıştık sonbahar yağmurlarına. Sevincin ve hüznün iç içe geçtiği an’ lardı. Seni anlattım sonbahar yağmurları sonucu can havli ile koşup duran sivoriye, önümde akan giden dereye, ağaçlara, yere düşen yaprağa ve yüzümü yalayan damlalara.  Ben anlatmaya devam ediyorum, sonra yağmur duruyor ve ıslanan toprağın kokusunu çekiyorum. 

Ve bu kokuya hasret yoldaşlarıma uzanıyorum. Ama sonra diyorum ki, açan güneşin ışınlarıyla ağaçlar yeşil ve sarının tonlarının tüm parlaklıklarını sunuyorlar, yapraklardaki su damlacıkları inciler gibi duruyor. Doğa yıkanan bu haliyle daha da güzelleşiyor. Ve bana şunu hissettiriyor, her son bir yeni başlangıca gebedir. Eğer acılarına da bu temelde yaklaşırsan seni sevdalara seni ulaştırır. Yeter ki doğanın özgürlük diyalektiği temelinde akışını anlayabil, hissedebil.

Bu anlamda özgürlüğün hep akışlarda olan enerji olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Onunla akıyoruz zaman ve sizlere ve biliyoruz ki sizler de bizlere hep bu akışlardasınız. Öyle güçlü akın ki yüreğinizin tutsak hiçbir yanı kalmasın.
  

Evet  S… yoldaş kadının güzel ve ince emeği ile yaptığın kolluk için teşekkür ederim. Ben bu tür şeyleri ikinci kongremiz süreçlerinden takmıştım. Biz de bu tür şeyler yeni gelişiyordu ve o isyan süreçlerimizin bir sembolü haline geldi. Sonrasın altın vb. şeylerle bir takım aşınmalar olunca ben de tavır amaçlı hiç takmadım. 

Şimdi gönderdiğin kolluk kolum da ve hep orada kalacak. Bu arada yoldaşlara da hava atıyorum. Her gören çok beğendi. Bu el emeklerini ileri de Star kentlerinde değerlendirebiliriz.

Kendimize daha çok güveniyoruz ve inanç doluyuz. Ağır bedelleri de verdik, bunun nedenlerini sorgulayarak aşmaya çalışıyoruz. Sürecin gerekliliklerini karşılamaya hazır olduğumuz kesin. Bu anlam da herkes iyidir. Sizlerin iyi olması bizleri daha çok güçlü ve mutlu eder.  Kendine iyi bak. Seni ve orada bulunan yoldaşları büyük özlemim ile sarıyorum.